Popisy lekcí pilates

Jak cvičíme Pilates?

Na všech mých lekcích (skupinové, individuální) aplikuji stejné principy cvičení Pilates. To znamená, že klienty učím a navádím při cvičení tak, aby správně dýchali (většinou laterálně do žeber a do stran, potom do břicha a do zad, záleží na cviku), aby cvičili precizně (u pilates je důležité správné provedení cviků), vnímali střed těla jako centrum síly (svaly posilujeme ze středu těla), koncentrovali se (soustředění na sebe a cvičení), cviky prováděli plynule (pohybovat se plynule a ladně, ráda používám spojení "cvičíme ladně, jako baletky") a uvolnili se (posilujeme, protahujeme, ale nesmíme zapomínat naučit své tělo uvolňovat).V čem se tedy jednotlivé kurzy liší?


Pondělní kurz Pilates pokročilý - na žádost vás, mých klientek otevírám kurz pilates pro mírně pokročilé až pokročilé. Na lekcích budeme posilovat tělo pomocí náročnějších cviků. Pro zvládnutí této lekce je potřeba, aby tělo bylo již bylo navyklé cvičit a bylo připravené se posunout dál. Na lekcích budeme trénovat cviky jako teaser, roll over, open leg rocker a jiné cviky, které se řadí do skupiny pro pokročilé. 

Středeční kurz cvičení pro seniory od 9:00h - věkově cca od 65 let je zaměřen kromě klasického posilování, protahování a uvolňování také na oblast pánve, to je posilování  pánevního dna a kyčelních kloubů. Všechny cviky se provádí opatrně, pomalu a s ohledem na možnosti pohybového aparátu každého klienta. Každý máme nějaké omezení a o to víc v pokročilém věku. V takovém případě cviky individuálně upravuji, modifikuji.

Pondělní kurz Pilates classic od 19:50 - 20:45h resp. Zdravá záda - aby nás záda nebolela, nestačí posilovat pouze zádové svaly, ale je potřeba věnovat pozornost celému tělu jako celku. Na lekcích cvičíme pomalu a velmi opatrně. Bere se na vědomí, že klienta můžou bolet záda a nebo jiné částí těla z různých důvodů....většinou z dlouhého sezení, vyhřezlé meziobratlové ploténky, klienti s umělými kyčelními klouby, maminky od malých dětí, které se často ohýbají k dětem atd. Je velice důležité přistupovat ke klientovi individuálně, podle jeho omezení a potřeb.

Nezapomeňte:
Pružná záda = zdravá záda = záda bez bolesti!


Středeční kurz Cvičení pro těhotné v Matýsku od 19:40 - 20:35h - vycházíme z prvku Pilates. Pravidelné cvičení těhotným ženám velmi prospívá - díky němu se udrží v kondici celé těhotenství, připraví se k porodu i k období po porodu. Cvičení mírní či odstraňuje možné potíže spojené s těhotenstvím (bolesti zad, pálení žáhy, inkontinence, vznik diastázy atd).

Reference z online cvičení pro těhotné:

Dobrý den Lenko, chtěla bych vám moc poděkovat za úžasných 22 týdnu online lekcí, narodila se nám holčička Valerie, 49 cm a 3100g v 38+2 🥰 teda v porodnici jsme byli 38+1 přijeli jsme v 10 večer, sestry se směji, ať si lehnu, že to jen tak na porod nebude, ať odpočívám a za dvě hodiny...... volejte manželovi, jdeme na sál. Vy jste prvorodička? To je neuvěřitelný, měla byste jít příkladem a v 2.23 byla malá venku. Neskutečný fofr.

Určitě za to mohlo i perfektní cvičení s vámi a kurz s Olgou v Matysku.
Mějte se krásně a těším se na kurzy porodní po 6tinedeli.
S pozdravem Denisa a Valli  


Čtvrteční kurz Cvičení po porodu od 18:00 - 18:45h - specifická skupina, se kterou se scházíme po dobu 45 min. probíhá v Matýsku v Zahradnické ulici v útulných prostorech herničky, kde máte pocit, že jste skoro jako doma. Maximální počet klientek je 7, což přispívá k příjemnému pocitu a možnosti individuálního přístupu.


Kdy začít cvičit po porodu?


Obecně platí, pokud jste rodila přirozenou cestou, s cvičením můžete začít po šestinedělí. V případe porodu, který proběhl císařským řezem je rekonvalescence delší a doporučuje se cvičit po 8 týdnech a více. Záleží na Vás, na Vašem pocitu.
Vaše tělo překonalo obrovské změny v období těhotenství a proto cvičíme pomalu a opatrně.
Cvičení:
- vytahuje a srovnává celé tělo
- podporuje správné zavinování dělohy
- povzbuzuje krevní oběh celého těla, především oblast pánve - kde miminko rostlo
- rozpohybuje hrudník/rameno/lopatka - podporuje činnost mléčných žláz - laktaci
- posiluje zádové svalstvo, čímž předcházíme bolestem zad atď.


Nedělní kurz Pilates na míčích mírně pokročilý od 18h - míč je perfektní pomůcka pro elegantní posilování těla pomocí cviků Pilatesovi metody. V průběhu lekce střídáme jemné rehabilitační cvičení s intenzívnějším cvičením.  Například prkno na míči patří mezi náročnější cviky, ale není potřeba se toho obávat. Cviky se dají vždy přizpůsobit potřebám klienta.